Rzeczy z gumek recepturek

StockSnap / Pixabay

Rzeczy z gumek recepturek

Gumki recepturki są takie, łatwo dostępne i mają szereg różnych zastosowań. W tym artykule pokażemy wam kilka z nich.

Znaczniki do szklanek

Gumki są dostępne w różnych kolorach, więc spokojnie można znaleźć kilka wariantów kolorystycznych. Są one tanie więc to nie jest duży wydatek. Dzięki temu, każdy na imprezie może mieć inny kolor gumki do oznaczenia swojej szklanki.

Uchwyt na telefon w samochodzie

Telefon komórkowy nie powinien być używany w trakcie prowadzenia pojazdu, jednak wiele osób korzysta chociażby z nawigacji w telefonie. Warto więc zrobić sobie prosty uchwyt z gumki recepturki. Gumkę wystarczy przeciągnąć przez otwór wentylacyjny, a następnie przeciągnąć ją do połowy wentylatora. Następnie wystarczy tylko przełożyć telefon przez otwory.

Bransoletka z gumek recepturek

Do wykonania bransoletki potrzebne są gumki recepturki w ilości 40 sztuk i zaciski „S”. Jak wykonać taką biżuterię? Nic prostszego:
Pierwszą gumkę recepturkę należy nałożyć na wskazujący oraz środkowy palec dłoni. Następnie skręć gumką tak, aby powstała ósemka i zaczep ją na palcu.
Potem powtórz tę samą czynność z dwoma innymi gumkami recepturkami. Następnie należy wyciągnąć dolną pętelkę i owinąć ją wokół wskazującego palca nad dwiema gumkami. W kolejnym kroku trzeba puść gumkę tak, aby zaczepiła się między dwoma palcami. Czynność tę należy powtórzyć również na środkowym palcu. Potem możesz dodać kolejne gumki recepturki, w wybranych przez siebie kolorach. Potem znów musisz przeciągnąć dolną gumkę i przełożyć przez wskazujący palec, oraz powtórzyć to samo z palcem środkowym. Od czasu do czasu zaleca się też wyciągnięcie bransoletki z gumek i sprawdzenie jej długości, czy nam już odpowiada czy jeszcze nie. Standardowo do wykonania ozdoby potrzeba około 40 gumek recepturek. Zacisk ,,S” służy
w celu połączenia dwóch końców bransoletki. Praca nad ozdobą jest dosyć żmudna, ale satysfakcjonująca. Bez wątpienia można odnaleźć w tym frajdę.

 

Jak z pomysłem zapakować prezent?