Najdroższe rowery na świecie

Free-Photos / Pixabay

Profesjonalni kolarze korzystają z rowerów, które są stosunkowo drogie, ale ich jakość i użyte do produkcji tworzywa zapewniają prędkość i pełen komfort użytkowania. Na świecie istnieją rowery, których jakość jest wyższa niż to konieczne, żeby korzystać z nich w stopniu profesjonalnym oraz takie, które nie nadają się do jeżdżenia, ale stanowią jubilerskie dzieła sztuki. Jak wyglądają najdroższe rowery świata?

Drogie rowery do jeżdżenia

Hermès to firma, która słynie przede wszystkim z produkcji luksusowych portfeli i biżuterii, jednak w 2010 roku marka zaprezentowała swój pierwszy rower. Model kosztuje nieco ponad 10 tysięcy dolarów, można go kupić w kilku wersjach kolorystycznych, a jego rama została wykonana z włókna węglowego. Bianchi by Gucci urban Bike to rower miejski, który powstał wskutek połączenia sił znanej marki rowerowej, Bianchi, oraz domu mody, Gucci. Rower przyciąga spojrzenia kolorystyką, w której dominuuje biel i brązowe wykończenia. Za zgrabne połączenie wysokiej jakości i subtelnej elegancji należy w tym wypadku zapłacić 14 tysięcy dolarów. Trzysta dolarów więcej trzeba zapłacić za niemal całkowicie czarnego Cannondale SuperSix Evo Black Inc., który szybko zdobył miano najbardziej zaawansowanego roweru wyścigowego na świecie. Z kolei jednym z najlżejszych rowerów na świecie jest model AX Lightness Vial Evo Ultra warty 18 tysięcy dolarów, który wazy jedynie 4,4 kg i dzięki temu pozwala na znaczne zwiększenie osiągów.

Dzieła sztuki w świecie rowerów

Chrome Hearts x Cervelo to rower wart 60 tysięcy dolarów, który łączy najlepsze cechy roweru górskiego i małego arcydzieła, zachwycającego motywami graficznymi na kołach i ramie. Trek Madone 7 Diamond został zaprojektowany specjalnie dla Lance’a Armstronga, a jego ramę zdobi 307 brylantów. Mówi się, że to cacko godne jest największych mistrzów, a wycenia się go na aż 75 tysięcy dolarów. Z kolei Aurumania Crystal Edition Gold Bike w całości pokryty jest złotem, a całą ramę zdobi ponad 600 kryształów Swarovskiego. Trek Yoshitomo Nara przypomina mobilny komiks – wyprofilowana kierownica i pokryte motywami graficznymi koła natychmiast przyciągają uwagę. Za ten kolorowy model trzeba zapłacić aż 200 tysięcy dolarów. Najdroższym rowerem na świecie jest House of Solid Gold 24K Gold Extremely Fat Bike, którego rama jest wykonana wyłącznie ze złota. Dodatkowo zdobią ją diamenty, a siodełko wykonano ze skóry krokodyla. Egzemplarz kosztuje milion złotych i nie jest przeznaczony do jazdy ze względu na miękkość tego metalu szlachetnego.