Niezapomniane filmy

Free-Photos / Pixabay

Choć każdy ma swoje ulubione filmy, lista niezapomnianych filmów na skalę światową jest dość ugruntowana i powtarza się w wielu odpowiedziach miłośników kina. To takie filmy, które przeszły do historii, dialogi z nich weszły do codziennych rozmów, a kultowe sceny są pamiętane przez kolejne pokolenia.

Ojciec chrzestny

“Ojciec chrzestny” to film Francisa Forda Coppoli zrealizowany na podstawie bestsellera Mario Puza. Historia rywalizujących ze sobą mafii i niesamowicie charyzmatycznego Vito Corleone, w którego wcielił się doskonały Marlon Brando, doczekała się licznych nagród, uznania krytyków i widzów na całym świecie. Każdy zna kwestie Dona Corleona z tego filmu oraz sceny akcji z Michaelem Corleone w roli głównej, którego doskonale zagrał młody Al Pacino.

Titanic

“Titanic” to kolejny film, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Historia inspirowana prawdziwą tragedią, do której doszło w kwietniu 1912 roku, stała się tłem dla najpopularniejszego melodramatu w historii. Kiedy niezatapialny, luksusowy statek pasażerski, Titanic, wpłynął na górę lodową, rozpoczęła się rozpaczliwa walka o przetrwanie, która pochłonęła ponad tysiąc ofiar. W filmie Davida Camerona możemy śledzić wielką miłość, jaka narodziła się w trakcie krótkiego rejsu między pasażerem trzeciej klasy a arystkokratką angielską z klasy pierwszej. Kultowe role Kate Winslet i Leonardo DiCaprio zdobyły uznanie na całym świecie, a widzowie znają na pamięć spektakularne sceny przedstawiające tragedię Titanika.

Władca Pierścieni

“Władca Pierścieni” to przepiękny obraz będący ekranizacją popularnej powieści Tolkiena, opowiadającej o fantastycznym świecie, w którym żyją elfy, krasnoludy i hobbici. Wzruszająca historia Drużyny Pierścienia, której celem jest zniszczenie go i powstrzymanie złych mocy, obfituje w niezwykłe przygody, popisy bohaterstwa i sprawdziany przyjaźni. Film jest nie tylko poruszający, ale również zabawny, pouczający, a przede wszystkim zrealizowany a największą dbałością o szczegóły. Popisowe role aktorów takich jak Elijah Wood, Orlando Bloom czy Viggo Mortensen przeszły do historii światowej kinematografii.