Miejskie atrakcje Zakopanego: tego nie możesz przegapić!

mariusztwardowskicom / Pixabay

Zakopane to najpopularniejszy kurort w regionie Tatr i jest zdecydowanie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Poza rozmaitymi zimowymi rozrywkami i sportami, a także pięknymi szczytami gór do zdobycia, znajdziemy w nim typowo miejskie atrakcje. Zatem co warto zwiedzić w Zakopanem? Oczywiście obowiązkowym punktem dla odwiedzających będzie Gubałówka, Krupówki, Kasprowy Wierch, czy też skocznie narciarskie. Poza tymi najpopularniejszymi miejscami poleca się odwiedzić kilka naprawdę wywierających wrażenie atrakcji miejskich.

Serce Tatr na niepogodę i odpoczynek od gór – czyli, co warto zwiedzić w Zakopanem!

  • Iluzja Park – czyli, miejsce, w którym wszystko przestaje być oczywiste. Zadziwia i intryguje iluzjonistycznymi ekspozycjami. Gwarantuje doskonałą zabawę i nietuzinkowe zdjęcia pamiątkowe. To jedna z najbardziej lubianych miejskich atrakcji Zakopanego.
  • Tatrzański Park Edukacyjny – inaczej zwany „Zwierzogrodem” to wyjątkowe mini zoo, gdzie można podziwiać różne gatunki zwierząt z polskich gór, poobserwować ich codzienne życie i pokazy karmienia.
  • Muzeum Tatrzańskie – to miejsce, które prezentuje kulturę i historię Podhala. Bogata wystawa eksponatów regionalnych, historycznych i przyrodniczych skutecznie wciąga odwiedzających!
  • Podwodny Świat Zakopane — największe polskie akwanarium dla lokalnych ryb słodkowodnych robi spore wrażenie, nic zatem dziwnego, że jest tak chętnie odwiedzane przez zakopiańskich turystów.
  • Myszogród – czyli, miniaturowy świat 1000 prawdziwych, żyjących myszek, to miejsce, które wciąga do ich bajowego życia. Ta atrakcja Zakopanego skradła serca dzieci i nie jednego dorosłego!
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego – właściwie to Willa Koliba, czyli pierwszy dom w stylu zakopiańskim. Prezentuje wyjątkowe budownictwo i zdobnictwo górali podhalańskich. To po prostu trzeba zwiedzić w Zakopanem.
  • Papugarnia Egzotyczne Zakopane – na odwiedziny turystów czeka tu, aż siedemdziesiąt egzotycznych papug, które uwielbiają towarzystwo ludzi. Zobaczyć tu można ich różne gatunki, pogłaskać je i osobiście nakarmić. To zdecydowanie polecana atrakcja Zakopanego.