Jaka jest przyszłość produkcji?

Tama66 / Pixabay

Produkcja to jeden z najstarszych zawodów, który wciąż znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Kiedy mówimy, że produkcja jest największą gałęzią przemysłu na świecie, to mamy rację. Całkowita liczba firm produkcyjnych na świecie wynosi około 17,2 miliona i szybko rośnie.

Według Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC), do 2025 roku sektor produkcyjny stworzy 3 miliardy miejsc pracy i wniesie do światowej gospodarki 20 bilionów dolarów. Jaka jest zatem przyszłość sektora produkcyjnego?

W świecie, w którym wszystko jest zdigitalizowane, produkcja jest jedną z branż, które nie mogą przetrwać bez ludzi. W przeszłości sektor produkcyjny był tylko małym przedsiębiorstwem, ale obecnie stał się ogromną gałęzią przemysłu.

Technologia i automatyzacja znacznie ułatwiły pracę producentom, ale firmy produkcyjne stoją przed pewnymi wyzwaniami, które mogą zatrzymać rozwój tej branży.

Oto wyzwania, przed którymi stoją producenci:

Bezrobocie

Produkcja jest jednym z najstarszych sektorów na świecie i jednym z największych pracodawców w kraju. Problem polega jednak na tym, że na świecie jest ogromna liczba osób bezrobotnych. Według danych Bureau of Labor Statistics w Stanach Zjednoczonych bez pracy pozostaje około 15 milionów osób.

Jeśli więc sektor produkcyjny zapewnia ludziom dużą liczbę miejsc pracy, to problem bezrobocia jest głównym zmartwieniem producentów.

Brak wykwalifikowanych i wyszkolonych specjalistów

Ponieważ liczba osób podejmujących pracę w sektorze produkcyjnym rośnie, oczywiste jest, że brakuje wykwalifikowanych pracowników. Według danych Bureau of Labor Statistics, w sektorze produkcyjnym jest około 2,5 miliona wolnych miejsc pracy.

Brakuje jednak wykwalifikowanych i przeszkolonych pracowników. W przeszłości, gdy sektor produkcyjny był niewielki, wystarczyło zatrudnić osobę jako pracownika, ale dziś sektor ten się rozwija i istnieje ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Brak kapitału

Kapitał jest jednym z głównych wyzwań, z jakimi borykają się producenci. Oczywiste jest, że sektor produkcyjny potrzebuje dużo kapitału.

Jeśli więc mówimy o sektorze produkcyjnym, to musimy mówić o ciężkich maszynach. Do wytworzenia produktu nie można użyć maszyny ręcznej. Dlatego producenci potrzebują dużo pieniędzy na zakup maszyn i innych narzędzi potrzebnych do wytwarzania produktów.

Jednak na rynku bardzo trudno jest uzyskać kredyt, ponieważ większość banków i instytucji finansowych nie jest zainteresowana sektorem produkcyjnym.

Wnioski:

Przed sektorem produkcyjnym stoją pewne wyzwania, a największym z nich jest brak wykwalifikowanych i wyszkolonych specjalistów. Jest to duży problem dla producentów i może być jedną z przyczyn powolnego rozwoju tego sektora.