Czy roboty przejmą władzę nad światem?

geralt / Pixabay

Świat przeżywa obecnie cyfrową rewolucję. Dzięki smartfonom, tabletom, laptopom i komputerom PC możemy przenosić wszystkie informacje z dowolnego miejsca. Jeśli spojrzymy na ostatnie 50 lat, ludzie nie mieli możliwości korzystania z Internetu, ale teraz, gdy mamy Internet, wszystko można zdobyć bez żadnych trudności.

Technologia uczyniła nas niezależnymi i ułatwiła nam życie. Obecnie dostępnych jest tak wiele możliwości, że człowiek nie jest już potrzebny. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to możliwe, czy nie, to pozwól, że powiem Ci, że jest to interesujący temat.

W przeszłości roboty przejęły kontrolę nad naszym życiem. Jeśli myślisz o robotach przemysłowych, są one używane do wykonywania ciężkich prac, takich jak cięcie i spawanie metali. Nowa technologia robotyki zmieniła sposób, w jaki ludzie żyją i pracują.

Roboty wykonują prace wymagające dużego wysiłku, takie jak cięcie i spawanie. Obecnie robot ten zastąpił człowieka. Robot ten nosi nazwę “ASIMO” i jest robotem humanoidalnym.

Oto kilka interesujących faktów na temat ASIMO i innych robotów:

1. ASIMO został zaprojektowany przez Hiroshi Inadę.

2. Robot ten jest inspirowany ludzkim ciałem i jest całkowicie kontrolowany przez mózg.

3. ASIMO może chodzić, biegać i wykonywać wiele innych czynności, takich jak poruszanie rękami, ramionami i nogami.

4. Potrafi wykrywać przeszkody i je omijać.

5. Masa robota wynosi 150 kg i ma on cztery nogi.

6. Ma kamerę w oku, aby widzieć otoczenie, i usta, aby mówić.

7. Jest całkowicie kontrolowany przez mózg.

8. Może robić wiele rzeczy.

9. ASIMO jest w pełni programowalny i potrafi uczyć się na własnych błędach.

10. Potrafi mówić po angielsku, japońsku i chińsku.

Wnioski:

Żyjemy w świecie, w którym zachodzi wiele zmian i nie jesteśmy pewni, czy w przyszłości roboty zastąpią ludzi. Istnieje wiele zalet tej nowej technologii.